25. ledna 2023

No ale asi to nevyjde, neva. I tak je pořád bejt z čeho vykulená. Třeba když ty Vánoce skončily, tak mi panča řekla, že teď už se všechno vrátí zpátky a zase budeme doma sami. A přitom pak byla v práci jen dva dny, když přišla, tak strašně hucala a zase s náma byla celý dva týdny doma. A každý den ji čekalo nějaký překvapení, který jsem pro ni svědomitě připravovala. Jednou to byla rozbitá kočička (né opravdovská, símvás....) a to panča vůbec nemohla vypátrat, kde vlastně ta rozbitnice předtím byla. Takže jako by se skoro nic nestalo. Jindy to byla vylitá voda a to zjistila hned, kde předtím byla, protože moje miska s vodou byla prázdná, vedle miska s granulkama byla celá pod vodou a v kuchyni na zemi bylo hodně mokrých kočičích paciček. Pak to byly překousaný drátky od svítivýho věnce, kterej už nikdy nezasvítil. Za to mě panča sprdla, protože to bylo zbrusu nový a  prej NEBYLO TO ZADARMO, POTVORO JEDNA MALÁ DRZÁ!!! No ale to mi měla říct hned, že jo. Anebo jsem se prokousala přes pytlík k rohlíkům a všechny jsem je trochu načnula, ale žádnej jsem nedojedla, protože jsem už pak neměla hlad. A takový malý příhody každý den zpestřovaly panče domácí pobyt. Někdy jsme ji s Eliáškem přemluvili, aby nás vzala ven, protože tam za oknama parádně svítilo sluníčko. A tak se panča smilovala, nasadila si kulicha, zamotala se do šály a šla s náma na chvilku do zahrady. Akorát jsme se museli prostřídat, protože vzít nás oba s Eliáškem naráz zkusila jen jednou a už to pak nikdy nezopakovala. Většinou s náma šel ven ještě Kubík, ale ten je prej hodnej a vůbec nezdrhavej, tak ani nemusí mít kšírky. A to je dobře, protože tuhle jsme vyšli ven, najednou se ozvalo zavřeštění a zpod našeho keře vyběhla Bára, tamta drzá holka, co furt chodí přes okno šmírovat mýho Eliáška. Jak ji Kuba uviděl, tak prvně naježil ocásek, co to šlo a pak už ji hnal pryč. Bára vyskočila na vysokej plot a byla v čudu a já jsem pak šla dát Kubovi pusu, ale jen takovou obyčejnskou, aby se Eliášek třeba nezlobil, kdyby mu to někdo vyslepičil. Ale poděkovat Kubíkovi za to hrdinství jsem přece musela.

No a já už teď asi skončím a půjdeme s pančou udělat hejbací vánoční fotky, protože musím dohlídnout na to, aby tam nedala žádný takový, na kterých mi to nesluší. I když teda si myslím, že žádný vošklivý mít stejně nebude. No ale co kdyby. Snad se pak zase někdy brzo přihlásím, ale nic neslibuju, protože s tou mojí pančou nikdy dopředu nic nevíte. Hlavně ale prej že už tady tomu přišla trochu na kloub, říkala. Tak snad jsme zachráněný.


Ahoj Tobinka


Tak a jsem tady zase. Víte, proč mi to tak dlouho trvalo? Změnilo se totiž všecko všecičko. Né jako že bych se změnila já nebo Eliášek. Já jsem pořád stejný trdlo divoký a panča přemýšlí, jestli nejsem ještě větší prdluše, než byl svýho času nějakej Fanda. Nezměnil se ani Eliášek, kterej je pořád děsně umazlenej a přede jako kočka (ajo vlastně, vždyť on je kočka kočkovej). A nezměnil se ani Mečislav Oldřich, udivená slečna Jolanka nebo nebojsa Kubík.

Ale změnily se tyhle stránky, na který vám drápkuju. Vám se to možná nezdá, protože to všechno vypadá úplně stejně, ale panča jako dost zuří a prej aby zase na všechno přišla úplně od píky a co už měla v malíku, nemá ani v palci. No a čím víc to odkládala, tím víc se jí do toho nechtělo. Jenže pak si řekla, hergot šupa, vrazilas do toho tolik prachů, tak koukej makat. A proto mě tady zase máte. 


Asi vám musím trochu povědět o tom, jak jsme se měli o Vánocích. To je vám tak bezva doba, že nechápu, proč je to jenom jednou za rok. Pro mě za mě by to mohlo být klidně každý týden. Kupa barevných balíčků, po kterých se krásně leze a ještě si připadáte hrozně odvážně, potom zase haldy papírů, ve kterých nejsem ani vidět, dárečky, který prej vůbec nebyly pro nás, ale nám se stejně líbily, panča byla s náma pořád doma, no a tak. Eliášek mi potvrdil, že by to taky bral.

Naklizený vánoční pokoj ;o)

20. února 2023

Dneska budu suprstručná, ale zato výstižná. Vím, že žalovat na panču se nemá, ale hlásit se to přece musí.


  • rozbila jsem kočku, slízla za to čočku,
  • shodila jsem sklenici, nazvala mě vopicí,
  • měla v ní prej růži, teď má krev na kůži,
  • rozlila jsem vodu a dostala sodu,
  • převrhla jsem misku s jídlem, nazvala mě prdlým šídlem.


Tak tolik k tý mojí panče.

Veselá Tobinka

Nové komentáře

07.12 | 07:56

Ahaaaa. Moc zdravím a pokud tady s náma ještě chlupáčci jsou, tak posílám pohlazení.

05.12 | 10:03

Černý Kulíšek co seděl s roztaženýma nohama stejně jako Fanda, jeho bráška černobílý Filípkem, krásná slečna "siamská" Ebby

05.12 | 08:24

No páni, tak to jsem taky ráda, jenom nevím, od jaké miciny nebo hafíka jste

04.12 | 12:46

Jsem šťastná, že jsem potkala nezapomenutelné "Miciny"

Sdílet tuto stránku