Sestavení vlády

Zde bych vám rád představil sadu pamětních známek a jmenovací listiny nové vlády. Známky budou k zakoupení ve všech pořádných zvířecích obchodech. Pokud jich bude někde nedostatek, prodejna není pořádná a už tam nikdy nechoďte.

Předsedkyně vlády SAZINKA

Sazinka je opravdová kamarádka a také se velmi osvědčila při organizaci našeho prvního výletu na Kanárské ostrovy. Projevila vrozenou inteligenci při výběru destinace, vůdčí schopnosti při zařizování výletů dle doma zcizené mapy a vzala si na starost i všechny ostatní důležité náležitosti, jako byla zábava, pobyty na pláži či výběr drinků. Funkce paní premiérky jí proto právem náleží. A to jsem se ještě zapomněl zmínit o tom, že jen ze Sazinčiny rodiny jsem obdržel pro kandidaturu celých 13 hlasů!!!!

Ministr kultury MÍŠA

Míša je rozený kulturista a proto bylo od začátku jasné, kdo bude navržen do křesla ministra kultury. Kromě toho je Míša velmi sečtělý, protože rád odpočívá v polici mezi knihami. Prokázal velké zkušenosti při organizování domácích výletů na různé kulturní akce svým elegantním růžovým autem po celé naší krásné republice. Věřím, že náš kulturní život bude i nadále obohacovat coby ministr na pravém místě.

Ministr dopravy a cestovního ruchu HONZÍK

Ministrem dopravy a cestovního ruchu se vskutku nemohl stát nikdo jiný než právě Honzík. Byl to on, kdo nás nesčetněkrát přepravil na různé oslavy a párty a také se svým zlatým pilotním průkazem a vlastním éroplánem bezpečně a zkušeně odpilotoval oba vzdálené výlety na Kanárské ostrovy. Vyniká i skvělými manévry při nabírání a později naopak vyhazování podroušených kamarádů z letadla tak, aby bezpečně dopadli do měkkého. Lepšího ministra dopravy bychom si nemohli přát.

Ministr obrany BERTIK

Bertík byl zvolen ministrem obrany hned z několika důvodů. Prvním je jeho nebojácnost a ač se někomu může zdát malý vzrůstem, má rozhodně pro strach uděláno. Fakt, že má doma mladšího brášku, zase svědčí o tom, že se dokáže sám ubránit, ale i bránit jiného, když na to přijde. Bertík je velmi kamarádský a umí vystrojit báječnou hostinu ve sklípku. Sympaťák na první pohled, ale pokud by hrozilo nebezpečí, umí i vycenit zuby a nahnat protivníkovi strach. Na focení pamětní známky si pořídil slušivou kravatu a do naší vlády se proto velmi hodí.

Ministr financí JASSMIN

Jassmínek působí už jen svým vzevřením velmi vznešeně a jsem přesvědčený o tom, že kdybychom měli místo republiky království, byl by tu králem právě on. Ale ani post ministra financí jistě není k zahození. Jak Jassmínek už několikrát prokázal, finanční machinace mu nejsou cizí a svým roztomilým kukučem si dokáže zejména od své paničky vždy vyprosit to, co právě nutně potřebuje. Pro naši vládu bude proto jistě velkým přínosem.

Ministr pro kočičí záležitosti OSKAR

Oskar řečený Osky přímo ukázkově vyřešil domácí choulostivou kočičí záležitost. Coby občanu Ruska žijícímu v Česku mu přijela nevěsta až z královské Británie a nejenže mu prvně odmítala poslušnost, ale navíc byla docela drzá. Oskárek ji ale svým šarmem a diplomatickým projevem dokázal již po JEDNOM dni přesvědčit o tom, že je pro ni ten pravý a nevěsta poté zaujala zcela nové stanovisko, přestala ho buzerovat a dokonce si s ním začala sama hrát. Mě zase přesvědčil o tom, že se pro tyto své vlohy velmi hodí na post ministra. Navíc své člověky nazývá posluhama a to se mi jeví jako velmi tvůrčí a originální způsob vyjadřování.

Ministryně zdravotnictví MARUŠKA

Maruška. Tady jsou všechna slova zbytečná. Marušku každý zná jako velmi statečné stvoření, které si již prošlo různými životními útrapami, ale nic z toho ji nezlomilo. Je velmi milá a kamarádská a díky svým častým pobytům u lékařů má velice důležité konexe, které mohou být velkým přínosem pro naše zdravotnictví. Proto byla celkem logicky navržena do křesla tohoto ministerstva. My všichni, nejen naše vláda, ale jistě i celá zvířátková republika, ji budeme v této funkci velmi podporovat a držet jí každý drápek, který máme, aby všemi nástrahami prošla bez ztráty bodu.

Ministryně životního prostředi JULINKA

Julinka pochází z přírodovědecky založené rodiny. Pravidelně se svým bratrem Mikim pořádá dlouhé vědecké výpravy do přírody a do lesa, kde se již dávno naučila rozeznávat ostatní spoluobyvatele nejen podle vzhledu, ale dokonce i podle zvuku. Bravurně skáče přes vodní hladinu a nebojí se ani velkých pernatců. Po stromech šplhá líp než veverka a pro mě, přírodou zcela nepolíbeného, udělala speciální video právě o veverkách, za což jsem jí dodnes moc vděčný. Byla to také ona, která objevila skrytý chyták v mém deníku, kde jsem se chvástal úlovkem krtka. Julinka ihned odhalila, že krtek je ve skutečnosti rejsek a proto neznám lepší kandidátku na tuto funkci než je právě ona.

Ministr tělovýchovy a sportu ČIKO

Čiko je ohromně vysportovaný kocourek s krásně svalnatým a pružným tělem a naši vládu bude na tomto postu jistě skvěle reprezentovat. Ze všech sportů prý nejraději provozuje gaučink, ale myslím, že je šikovný i v dalších sportech, jako je například přežvykování nejrůznějších pochutin, při kterém si tak pravidelně posiluje čelisti. Nedávno utrpěl ztrátu svého kamaráda Jonáška, který odešel společně s Dixinkou a Emičkou za Duhový most. Nese to ale statečně a snaží se být dobrý přítel svojí paničce, stejně jako psímu kamarádovi Dantíkovi. Na svém postu bude Čiko dohlížet na to, abychom zůstali všichni fit po dlouhé roky a aby i naše těla byla reprezentativní, pružná a pevná, stejně jako je to jeho.

Ministr práce a sociálních věcí ZIKY

Ziky je chlapík do nepohody a ještě před svým jmenováním si iniciativně sepsal koncept své budoucí činnosti. Velmi dobře si promyslel kroky, které je třeba udělat, za všechny je možno jmenovat například zrušení veterinářů. Jistě, někdo by mohl namítnout, že se jedná o populismus, ale všichni víme, že tuhle profesi opravdu nepotřebujeme. Ponecháme si pouze několik nutných doktorských kousků, které bude mít pod sebou již zmíněná ministryně Maruška, a to opravdu jen pro případy krajní nouze. Ziky dobře rozumí chudým vrstvám, protože pochází z pouličních poměrů, kde kdysi býval, jak sám uvádí, bezďák a tak jeho dalším, také velmi záslužným činem, bude zbudování kočkoútulků pro další takové bezďáky. Razí heslo "Luxus bezďákům" a my mu za to můžeme jenom zatleskat.

Ministr módy FANFÁN a jeho IT poradce MAX

Jak je možno vidět už z fotografie na pamětní známce, Fanfán je opravdu velký elegán. Má ušlechtilý a vybraný původ, přesto se nebojí pustit se do ruční práce, což dokázal nedávno otevřením svého krejčovského salónu, který nazval Kloboučnictví u Fanfána. V této své umělecké dílně vypracoval s precizností sobě vlastní během krátké doby neskutečné množství slušivých pokrývek hlavy pro své kamarády, díky čemuž vznikly i slavné filmy. První byl pojmenovém po Fanfánově salónu Kloboučnictví u Fanfána a druhý velkofilm je věnován mušketýrskému šarmu a jmenuje se Klub Saimonkovi mušketýři. Autorem obou těchto holywoodských trháků je náš externí spolupracovník, nesmírně šikovný, dlouhovlasý mušketýr, pan Max a tímto mu jménem vlády i svým za tento počin velmi děkuji. V neposlední řadě musím podotknout (aniž by tento holý fakt měl nějaký vliv na Fanfánovo jmenování ministrem), že pro mě osobně nejenže vytvořil kromě klobouku taktéž kapitánskou čepici, ale dokonce mě i obdaroval zásilkou lehké drogy, tzv. šantou kočičí, vypěstovanou legálně na svém pozemku. Myslím si, že rozhodnutí zřídit nové ministerstvo a dát tak naší vládě módní šmrnc, bylo rozumné a provolávám si za to slávu.

Úřad na ochranu roztomilých chlupatců UHLÍK GRAFEN, MEGGI DIXINKOVÁ A KIBURI GORILKOVEJ

Na závěr jsme ustanovili nový úřad, který bude dohlížet na to, aby nikomu v našem světě nebylo ubližováno. Tito tři mládežníci zastupují jak kluky, tak holky, jak pejsky, tak kočičky, stejně jako gorilky a vůbec všechny chlupaté kamarády a přestože je každý úplně jiný, skvěle se doplňují a svých funkcí se chopili s mladistvým nadšením.

Uhlík pochází ze tří sourozenců, které tak trochu nečekaně povila nestydatá madam Hrašulková, ale jen on si dokázal vybojovat trvalý pobyt na tomto světě. Je velmi milý a učenlivý a ve spoustě věcí už dohonil své starší kamarády. Po narození vypadal jako krtek, ale z této podoby se naštěstí brzy vyšvihl ve švarného jinocha, který si poradí v každé situaci. Je velmi výřečný a na svoji funkci patřičně pyšný, což nezapomíná dávat své paničce najevo hranami svých ostrých zoubků.

Megginka je malá nevlastní sestřička kamarádky Dixinky, která naprosto nečekaně a předčasně odešla odpočívat na obláček. Všechny, kdo jsme ji znali, tato zpráva moc zaskočila a rozesmutnila. Tahle malá holčička se ale brzo zasloužila o to, že je na světě zase veseleji a určitě se nejen svým šarmem zasadí o prosazení mládežnických zájmů v naší zvířecí republice.

Tuto dvojici nám úžasně doplňuje mladý gorilí kluk, pan Kiburi. Narodil se jako třetí dítě rodičům Kijivu a Richardovi v pražské ZOO a odmala projevoval velkou nebojácnost při hraní i boji se svými staršími sourozenci, bratrem Tatu a sestrou Mojou. Díky těmto sourozencům, ale i ostatním členům své rodiny, získal obrovské zkušenosti ve vyjednávání s dospělými jedinci a svoje kvality jistě prokáže i při zasedáních naší vlády.

PRVNÍ SPOLEČNÉ FOCENÍ PŘED ÚŘADEM VLÁDY

1. Ministr obrany Bertík

2. Ministr dopravy a cestovního ruchu Honzík

3. Ministr financí Jassmínek

4. Ministryně zdravotnictví Maruška

5. Předsedkyně vlády Sazinka

6. Prezident republiky Fanda

7. Ministr kultury Míša

8. Prezidentova první dáma Waldinka Casiopea

9. Ministr pro kočičí záležitosti Oskar

10. Ministryně životního prostředí Julinka

11. Zástupkyně Úřadu na ochranu roztomilých chlupatců Megginka

12. Zástupce Úřadu na ochranu roztomilých chlupatců Kiburi

13. Zástupce Úřadu na ochranu roztomilých chlupatců Uhlík Grafen

14. Ministr tělovýchovy a sportu Čiko

15. Ministr práce a sociálních věcí Ziky

16. Ministr módy Fanfán Blue

17. Autor velkofilmů Maxík

Upřímně doufám, že s takto navrženou a mnou sestavenou vládou budete spokojeni. O případném dalším dění vás budu informovat.

S prezidentským pozdravem Zvířatům třikrát zdar se s vámi prozatím loučí Fanda, prezident republiky

Prezident Fanda

Prezident Fanda

Kloboučnictví U Fanfána

Klub Saimonkovi mušketýři

VLÁDNÍ VIDEO

Vládní hlášení: ministr kultury Míša projevil velkou iniciativu a založil vládní hejbací knihu.

Zde je přiložený jeho dopis:

Vážený prezidente, milí kolegové a kamarádi, jako správný ministr kultury jsem považoval za svou povinnost představit všem naši novou vládu, zapsat do knih a zdokumentovat pro zvířecí společnost jednotlivé členy vlády a jejich funkce. Myslím, že by bylo vhodné, aby pan prezident Fanda i všichni členové vlády přítomní v tomto videu si toto umístili na svůj profil na důkaz potvrzení jejich funkce a rozšíření povědomí o nové kočičí vládě celé zde zvířecí společnosti.

Děkuji a přeji všem příjemné léto! 

Vládní video

Videoklip ještě nemáte

Nové komentáře

07.12 | 07:56

Ahaaaa. Moc zdravím a pokud tady s náma ještě chlupáčci jsou, tak posílám pohlazení.

05.12 | 10:03

Černý Kulíšek co seděl s roztaženýma nohama stejně jako Fanda, jeho bráška černobílý Filípkem, krásná slečna "siamská" Ebby

05.12 | 08:24

No páni, tak to jsem taky ráda, jenom nevím, od jaké miciny nebo hafíka jste

04.12 | 12:46

Jsem šťastná, že jsem potkala nezapomenutelné "Miciny"

Sdílet tuto stránku