16. května 2014 - Poslední zápis

Milí čtenáři Fandova blogu a jeho deníčků, Fanoušek už tady s námi není. Zemřel v pátek 16.5., rychle a jen doufám, že i bezbolestně. Měl poškozené ledviny, ale příčinou jeho rychlého odchodu byla zřejmě mrtvice. Ještě ráno jsem si s ním povídala a on mi odpovídal tím svým vysokánským hláskem IIAAAUUU MIIAAAUUU. S Fandou odešel i kus mě samé, byla jsem s ním hodně spjatá a tím, jak jsem mu pomáhala zapisovat jeho lumpárny, jsem si občas připadala skoro jako on. Myslím, že už nikdy nebudu mít takhle speciálního kocourka, tropícího tolik lotrovin a zároveň tak neuvěřitelně milého, sladkého, inteligentního. Pokusím se napsat i ten jeho poslední zápis jeho pacinkou, ale půjde to moc těžko. Srdce mi puká bolestí a přes clonu slz jen těžko vidím na klávesnici.

***********

Moji milí pozemští kamarádi, dneska vám píšu bohužel naposled. Ne že bych si to takhle sám vybral, ale ono to prej tak nefunguje, že by jeden dostal vždycky jen to, co chce. A tak i když jsem to měl na světě rád a myslím, že snad svět měl rád mě, stejně si mě Pan Anděl zavolal k nim nahoru a to se musí poslechnout, i když se volá třeba zrovínka prezident.

Asi vás zajímá, co se vlastně stalo. Vezmu to zkrátka, protože je to smutný psaní a tak ať je radši rychle odbytý. Po jídle jsem někdy blinkal a jednou jsem dostal takový podivný záchvat, to bylo v pondělí v noci, už skoro odbíjela půlnoc. Nožičky jsem měl jako z gumy a ani jsem si nemohl vzpomenout, jak se jmenuju. Panča honem volala nějakýmu bíloplášťovi a celýho oslabenýho mě naložila do tašky a už se jelo. Tam mi oholili pacinu, píchli do ní trubku a tou do mě kapala nějaká vodička. Ale předtím mi tou trubkou pláštík ještě ukradl trochu krve a s tou pak poslal panču někam pryč, prej aby se to vyšetřilo.

No a vyšetřilo se něco špatnýho, bílopláštík říkal panče cosi o nějakých ledvinkách a panče se ani nevím proč v očích objevily slzy. Ale pak jsme přijeli domů, já jsem dostal nějakou extra novou baštu a zdálo se, že budu fungovat, i když třeba jen na půl plynu. Jenže ve čtvrtek jsem zase blinkal a pak v pátek dopoledne jsem se skácel a udělal pod sebe loužičku a moje dušička se pomalu vydala nahoru na obláček. Čekal jsem, že panča zase spustí nějakou tu svou špatnou mluvu, ale místo toho jsem jen slyšel, jak brečí a volá moje jméno a hladí mě po hlavičce a tak jsem odcházel do nebíčka a za mnou se nesl pančin ubrečený hlas "Fanoušku, Fanoušku, Faní..." A pak už jsem byl pryč.

Vím, že se mi bude po vás všech moc stýskat a že jsem neměl odcházet takhle brzy, vždyť mi nebylo ještě ani sedm roků. Ale jak jsem už napsal nahoře, vždycky to tady nefunguje tak, jak bysme chtěli. Vzpomínejte na mě, kamarádi, a já tak budu navždycky s vámi.

Váš obláčkový Fanda

Odpočívej v pokoji, Fanoušku

Odpočívej v pokoji, Fanoušku

Vzkazy pro Fandu od jeho kamarádů:

* Fando, nikdy nezapomenu, mám knížku o tobě u postele a když je mi ouvej, čtu si v ní. Byl jsi lotr, bůh, ale hlavně správnej kocour, nikdy nezapomenu! 

* Fanoušku, tak moc pláčeme, ale víme, že už tam někde lítáš s Maruškou a dalšíma kočenkama. Taky věřím, že až všechny kočkomilové umřou, tak, že nám přiběhnete naproti, ale zatím svoji panče určitě za sebe pošleš nějakýho lumpíka a bude v něm kus tvý dušičky. Ale nevím, proč si tak spěchal tam nahoru. Posíláme ti moc pusinek. 

* Fanoušku, ty tady budeš s náma na furt a nikdy od nás opravdicky neodejdeš. To jsem si jistá. Panča nám bude vždycky povídat o tom, jak jsi se dostával do ZVLÁŠTNÍCH situací, které rozhodně nevznikly tvojí vinou. A taky věřím, že tě čekali u nebeské brány všichni naši zvířecí miláčci a na svých nebeských cestách budete všichni spolu zažívat ty nejjvětší lumpárny a taky zajdete někdy do snů panči a páníčka a budete jim povídat, jak se tam všichni máte. A my se už teď těšíme, jak nám to bude panča překládat do naší řeči a my se zase budeme usmívat a těšit. 

* Ty kocouří broučku! Zamilovala jsem si tě na Micinách a pak to pokračovalo tady a vyvrcholilo po přečtení Fandova deníku. A věř, že teď cítím úplně stejnou bolest, jako když nám umřeli Baloušek, Haninka a Bělinka. Časem se ta bolest otupila, domov u nás našla Běláska, která si naši lásku taky zasluhuje, protože je úžasná. Ale stejně při vzpomínce na ty naše předchozí chlupatce se mi vždycky smutkem zachvěje bradička a zarosí pohled. 

* Když jsme to dnes viděli nechtělo se nám tomu ani věřit. Proč jsi musel odejít takhle mladý? Ještě jsi toho mohl tolik prožít a do další skvělé knihy zapsat. Zůstaneš navždy v našich srdcích jako ten nejlepší jediný a jedinečný rošťák prezident.

* Milý Fanoušku, teda ty jsi mě rozbrečel, zrovna jako vloni náš jezevčíček Mikýnek, kterému za duhový most pomohla paní doktorka a ukončila jeho trápení. Klucííí, hlavně se tam neperte a buťe na sebe hodní. To víš Fandi, náš Miky, coby lovecký pejsek kočičky neměl rád.

* Fanoušku, jsme zdrcení... to je poprvé, co nás tvoje řádky rozplakaly... budeš nám hrozně chybět, kamaráde z nejlepších...  Čiko a obě paňule

* Je mi to hrozně líto...Pozdravuj za Duhovým mostem. Paničce hodně sil. Budeš všem moc chybět, broučku...

* Fando, tam, kde jsi teď, buď šťastný. Ráda jsem s Tebou prožívala rošťárny i krásné chvíle.

* Fanoušku, napíšu jen málo, protože vůbec nevidím na písmenka. Cítím obrovský smutek.

* Milý Fanoušku, vůbec tomu nemůžu uvěřit!!!!  Ještě když jsem se vrátila dnes ve dvě hodiny v noci domů po čtyřech dnech z cest, tak jsem si chvilku četla Tvoji knížku aby se mi lépe usínalo. Je mi moc líto že nejsi s námi a hodně to bolí. Brečím, že pomalu na klávesnici nevidím a je mi moc smutno. Je nás hodně, kterým budeš chybět, byl jsi taková naše ikona radosti. Měj se tam nahoře za duhovým mostem krásně. Nikdy na Tebe nezapomenu.

* Drahý Fanoušku, to je po prvé, kdy jsi nás zarmoutil. Nemám ani slov útěchy pro tvoji milující paničku. Sama vím, že žádná slova nepomohou...Fanoušku, ať je ti na obláčku dobře, zasloužíš si to!! Budeme na tebe stále vzpomínat, chlupajdičko naše roztomilá..

******

Odpověď všem od Fandovy panči:

Moc všem děkuju za tak krásné vzkazy pro Fanouška. Opět mě to všechno rozbrečelo a nemám sílu odpovídat jednotlivě. Ale při všem tom smutku, který po Fandovi zůstal, mě strašně moc hřeje na duši, že ten malý chlupatý tvoreček zanechal tak velkou stopu ve vašich srdcích. Děkuju za to, že jste mu to sem napsali.

Takový byl Fanda

Nové komentáře

07.12 | 07:56

Ahaaaa. Moc zdravím a pokud tady s náma ještě chlupáčci jsou, tak posílám pohlazení.

05.12 | 10:03

Černý Kulíšek co seděl s roztaženýma nohama stejně jako Fanda, jeho bráška černobílý Filípkem, krásná slečna "siamská" Ebby

05.12 | 08:24

No páni, tak to jsem taky ráda, jenom nevím, od jaké miciny nebo hafíka jste

04.12 | 12:46

Jsem šťastná, že jsem potkala nezapomenutelné "Miciny"

Sdílet tuto stránku