OLINEK

* 15.8.2016

Kde se vzal, tu se vzal...

Ve čtvrtek 13. dubna 2017 jsem se jako každý jiný den podívala na stránky skrýšovského útulku a tam na mě vyskočila fotka čerstvě přivezeného, zhruba 8-měsíčního kocourka. Nic nového pod sluncem, takových kočiček a kocourků tam bylo každý den několik. Jenže u tohodle kocourka bylo připsáno, že ztratil paničku, která umřela, že si ho vzal někdo jiný, ale ten dostal alergii a tak milý kocourek byl během pár dní už na třetím novém místě. Byl velmi smutný, tesknil, nejedl. Srdce se mi z toho sevřelo a okamžitě jsem se do něj zamilovala. Následovala kratičká rodinná porada a vzkaz do útulku - kocourka nám zamluvte, v sobotu si pro něj přijedeme.

Byly právě Velikonoce, o Velkém pátku jsme měli naplánovanou Prahu a ZOO, ale já jsem celý den musela myslet na toho malého nešťastníka v útulku a nemohla se dočkat soboty. Po cestě tam i zpátky jsme pořád přemýšleli o jménu. U posledních příchozích jsme jména dávali podle toho, co zrovna bylo v den jejich příchodu v lidském kalendáři a osvědčilo se nám to - jména Vendelín i Jolanka se nám pro naše chlupáčky opravdu moc líbily. Jenže 15. dubna, kdy jsme si pro kocourka jeli, byla v kalendáři Anastázie. Z toho se klučičí jméno neudělá. Nechtěli jsme dávat ani nic vznešeně znějícího, přestože tenhle kocourek vznešený byl - má v sobě britskou rasu whiskas. Jeho původní jméno bylo Bárt, ale za prvé náš první veterinář se jmenoval Bártík a za druhé jsme už předtím měli kocourka Bertíka, tak by se to pletlo.

No a tak nakonec, ani nevím, z jakého důvodu, vyhrálo jméno Olda. Olinek, Oloušek, Oli, v případě zlobení klidně Oldřich. V sobotu ráno 15.4. jsme si ho v útulku vyzvedli, zajeli s ním rovnou k veterináři pro rychlotest na škaredé kočičí nemoci, který se naštěstí ukázal negativní a tak se v ten den naše kočičí parta rozrostla o fešáka, který nám přinesl spoustu radosti a velké zamilovanosti ze strany páníků. V očkovacím průkazu měl u narození zapsáno pouze srpen 2016 a protože jsme si ho přivezli 15. dne v měsíci, dostal jako narozeninový den přidělený 15. srpen. 

Vítej u nás, Olínku. 

Foto z prvního dne u nás - 15. dubna 2017

Foto z prvního dne u nás - 15. dubna 2017

Nové komentáře

07.12 | 07:56

Ahaaaa. Moc zdravím a pokud tady s náma ještě chlupáčci jsou, tak posílám pohlazení.

05.12 | 10:03

Černý Kulíšek co seděl s roztaženýma nohama stejně jako Fanda, jeho bráška černobílý Filípkem, krásná slečna "siamská" Ebby

05.12 | 08:24

No páni, tak to jsem taky ráda, jenom nevím, od jaké miciny nebo hafíka jste

04.12 | 12:46

Jsem šťastná, že jsem potkala nezapomenutelné "Miciny"

Sdílet tuto stránku