JOLANKA

* 15.5. 2012

JSEM KOČIČKA ZE HŘBITOVA, ALE STRAŠIDELNÁ VŮBEC NEJSEM. JOLANKA SE JMENUJU PROTO, ŽE ZROVNA TEN DEN, KDY JSEM PŘIŠLA K FANDOVÝM, BYLO V ČLOVĚČÍM KALENDÁŘI TOHLE JMÉNO. PANČA SI MYSLÍ, ŽE MI DOCELA SLUŠÍ.

Holčička bez ocásku

Jolanka je naše princezna. Od odchodu Mášenky a Emičky na obláček jsme měli pořád jenom samé kluky a najednou do toho přišla tahle malinká, něžná, okatá holčička s krvavou půlkou ocásku.

Našla ji moje pražská známá, která byla v ten den někde u Třebíče na hřbitově a tam tahle kočička pobíhala. Byla hladová, tak se nechala chytit a obdarovat buchtou. A u nás zazvonil telefon s dotazem, jestli by k nám ona známá nemohla přivézt jedno odrostlejší koťátko s poraněným ocáskem. Že by jsme ji mohli třeba jen vyléčit a nechat ji bydlet aspoň na zahradě. Ale copak by tohle šlo? Vždyť já se do každý kočičky pokaždý zamiluju v momentě, kdy si ji prvně pochovám a venku bych ji nikdy nenechala. A stejně tak to bylo i s touhle kráskou.

Stalo se tak 15. září 2012 a protože zrovna měla v lidském kalendáři svátek Jolana, kočička dostala jméno Jolanka a příjmení Půlocásková. Ani ten půlocásek jí ale nakonec nezůstal. Dělal samé neplechy a Jolance působil velkou bolest a trápení a tak šel pryč. Jolance to ale vůbec neubralo na kráse a pořád je naší nejroztomilejší princeznou, které zůstal vzhled koťátka a nad kterou doma stále držím ochranitelskou ruku. A Jolanka mě za to miluje tak, až se pokaždé bojím odjet na nějakou dobu z domu.

Podle odhadu veterináře byly při příchodu Jolanky k nám 4 měsíce a tak jako datum narození jsme jí stanovili 15. květen 2012.

Máme tě moc rádi, Jolanečko naše.

Jolanka první den u nás

Jolanka první den u nás
První pelíšek a hraní s myškou

První pelíšek a hraní s myškou

Jolančin bolavý půlocásek
Provizorní spací krabice zděděná po Vendelínkovi

Provizorní spací krabice zděděná po Vendelínkovi

Spokojená Jolanečka po amputaci bolesti

Spokojená Jolanečka po amputaci bolesti

Jolančin bolavý půlocásek

Nové komentáře

07.12 | 07:56

Ahaaaa. Moc zdravím a pokud tady s náma ještě chlupáčci jsou, tak posílám pohlazení.

05.12 | 10:03

Černý Kulíšek co seděl s roztaženýma nohama stejně jako Fanda, jeho bráška černobílý Filípkem, krásná slečna "siamská" Ebby

05.12 | 08:24

No páni, tak to jsem taky ráda, jenom nevím, od jaké miciny nebo hafíka jste

04.12 | 12:46

Jsem šťastná, že jsem potkala nezapomenutelné "Miciny"

Sdílet tuto stránku