11. února 2022

Tak jsem si řekl, že vám taky trošku nadrápknu. Protože pak by to vypadalo, že tady snad ani nejsem, ale já tady jsem a je mě dokonce dost pěknej kousek. Nějakých 8 kileček to bude. 

Moc o mě asi neslyšíte, protože já jsem strašně hodnej, úplně vzornej, naprosto bezproblémovej  Kubík a není se mnou vůbec žádný zlobení. Pro panču jsem milovanej Kubíšánek nebo Ubíšánek, to když je už moc líná a nechce se jí vyslovovat to celý dlouhý slovo, tak aspoň vynechá K na začátku. Taková ona je.

Díval jsem se do svých zápisů a naposled jsem vám psal o tom, jak jsem chytil netopejra. No tak to už se mi znova nepovedlo, to říkám na rovinu. Bude to tím, že panča s páníkem těm lítajícím myším úplně zatarasili příletovou cestu a i kdyby ji nezatarasili, tak stejně už mě v noci na balkon nepouštějí. Prvně jsem protestoval bubnováním na dveře od balkonu i na dveře od skříně, ale zpropadená panča se naučila moje hlasité projevy nelibosti ignorovat a tak jsem s nima postupně přestal. Teď už si zabubnuju jen někdy, když mě přepadne nostalgie. Většinou mě přepadne brzo ráno, když já už jsem vyspalej, ale nikdo další ještě ne. To skočím z postele na zem, protáhnu se a zabubnuju si. Když to netrvá dlouho, tak se nic neozve, ale když to tak nějak nebere konce, panča se vynoří zpod peřiny a zařve na mě "KUBAJZNÍKU SAKRA ZMLKNI!!!" No a já podle nálady  buď zmlknu nebo taky ne. Ale jinak jsem fakt strašně hodnej kluk.

Když jdeme ven, tak už mi někdy ani nenasadí zelený kšandy. Protože já jsem do toho venka tak hrrrrrr, že už to nemůžu vydržet a tak mi panča řekne mazej truhlíku a já mažu. Ona ví, že nikam za tu chvilku, než se vymotá ven s ostatníma kouskama, nezmizím. A má pravdu. Na zahradě mám svoje oblíbený místa, který si vždycky projdu a očuchám a pak už si pravidelně běhám za pančou pro pohlazení. Ona má většinou na kšandách zrzavýho Eliáše, kterej dělá, že se kamarádíme, klidně si aj ocicmáme čumáčky, ale jak se k němu otočím zadkem, hned mě po něm plácne, já vykviknu a panča křikne Eliáši to se nedělá! Ale nic víc se nestane, takže to ani nestojí za zmínku.

Tuhle někdy na podzim jsem měl nemocný očičko. Bylo celý prapodivný a nechtělo se ani pořádně otevřít. A tak jsme jeli za takovým tím chlapíkem, co umí skoro všechno odčarovat. Chlapík si myslel, že panča zase veze tu mrňavou Tobinu, protože tam s ní byla každou chvíli, ale ne ne, tentokrát jsem se přijel ukázat já. Chlapík mě prohlídl, celýho pochválil, ale oko teda ne, to se mu nelíbilo. Mázl mi do něj mast, zbytek dal panče a řekl jí, že mě s tou mastí teď musí mučit. Lidi, to byly boje!! I já, hodnej Kubík, jsem se rval jak o život, když na mě panča s tou mastí šla. Ale představte si, že mě vždycky přeprala. Sprostě si na mě klekla, uskřípla mě mezi kolenama a bleskurychle mě mázla do oka. No, mezi náma, ono se tam tý masti zas tak moc nedostalo, protože jsem byl upatlanej všude kolem, ale panča byla i tak spokojená a nakonec bylo spokojený i to oko zatrolený, protože se hezky uzdravilo a už zase svítilo žlutě jako velikej měsíc a ze mě se znova stal hezkej okatej frajer Kubík.

Jo a z nějakýho důvodu mám úplně nahatý bříško. Čistím se tak usilovně, že někdy jazyk nestačí a tak přichází na řadu i zubiska a panča mě viděla, že si vytrhávám i kožíšek. Prej to tak dělají i Gorilkovi, ale ty já vůbec neznám. Bříško mám teď holobřišný a vypadá to děsně srandovně, schválně se podívám, jestli najdu nějakou fotku, ať se taky kochnete tím mým naháčem.

No a jinak se nic nedělo. Děly se teda Vánoce, ale ty se dějou každej rok. Pohrál jsem si s hračkama, trochu jsem je pohonil po posteli a to bylo všechno. Pro mě je ze všeho nejhlavnější tradice zvaná NEDĚLE a o tu bych nechtěl přijít. Každou neděli mi totiž panča servíruje kousky masíka a já se můžu přerazit na schodech, jak si pro to letím. Panča vůbec nechápe, jak vím, že je neděle, protože jindy to nedělám. Ale já to prostě poznám a jak panča vyleze z postele v tu neděli, tak už peláším na chodbu, kam mi vždycky nosí mističku s masíkem. Druhou dostává Eliáš a jinak nikdo nic nechtěl, ale teď co tady máme tu malou holku Tobinu, tak ta prej bude taky masožravka, říkala panča. Už párkrát si ukradla kousek od Eliáše a házela si s tím do vzduchu jako s nějakým míčkem, místo aby to snědla. Ona je totiž ještě asi trochu masově zaostalá. Tak snad jí toho panča nebude dávat hodně, aby pak zbylo dost na mě, ne?

No a to by pro dnešek mohlo stačit. Jdu si prohlídnout bříško, zdá se mi, že mi začíná nevzhledně zarůstat, tak abych s tím když tak něco udělal.

Kubík

Kubík řečený Holobřich

Kubík řečený Holobřich

Mazlítko naše

Mazlítko naše

Švihák lázeňský

Komentáře

Renata Havlíčková

12.02.2022 09:20

Kubíčku, posílám ti pohlazení a čumajdy. Já jsem taky jednou byla Holobříška a vet mi, teda personálu, dal nějaký mazání, abych se nevykusovala a začala zas obrůstat.

Kubík

12.02.2022 19:05

Jejda, a ja myslel, ze jsem sam holobrisnik. Tak reknu pance, at se na to toho naseho chlapika zepta, diky za info 👍😻

Věra

11.02.2022 18:10

Kubíčku, jsi velký fešák a zdatný spisovatel.

Kubík

11.02.2022 21:45

Juuuu, děkuju. A ke všemu jsem ještě i přítula 😀😻

Slávka

11.02.2022 16:17

Kubíčku, moc Ti děkuji za krásné povídání. Něco Ti prozradím, mám slabost pro černé kocourky. Také mám jednoho doma. Jsi moc krásný, ale to bříško 🤔. Posílám pohlazení a zase něco napiš.❤️

Kubík

11.02.2022 21:47

Já mám teto taky slabost pro černý kocourky, proto se rád dívám do zrcadla. No a to bříško…. Tak mám holou cejchu, nooo. Pozdravuj svýho černouška doma ✋✋

Nové komentáře

07.12 | 07:56

Ahaaaa. Moc zdravím a pokud tady s náma ještě chlupáčci jsou, tak posílám pohlazení.

05.12 | 10:03

Černý Kulíšek co seděl s roztaženýma nohama stejně jako Fanda, jeho bráška černobílý Filípkem, krásná slečna "siamská" Ebby

05.12 | 08:24

No páni, tak to jsem taky ráda, jenom nevím, od jaké miciny nebo hafíka jste

04.12 | 12:46

Jsem šťastná, že jsem potkala nezapomenutelné "Miciny"

Sdílet tuto stránku