4. listopadu 2010

Tomuhle fakt nerozumím. Už jsem tady rok a musel jsem furt všechny poslouchat, protože jsem byl "malej a blbej", jak pravil Fanda. Za ten rok už jsem sice vyrostlej, ale stejně pořád dělám Fanoušovi poskoka. No a teď se k nám přistěhoval novej kluk a tak jsem se zaradoval, že konečně předám štafetu nejmladšího jemu. Umíte si vůbec představit, jak jsem byl zklamanej, když mi panča řekla, že jsem furt její mimino? Že prej Vendelín sice přišel poslední, ale je už větší a starší než já. Herdek práce, tak k čemu mi takovej přivandrovalec teda je, když nakonec budu ještě sloužit i jemu? No, panča má štěstí, že mu aspoň nedala moje místo v posteli mezi ní a páníkem, to už bych se fakt asi samou lítostí usoužil. To místo je totiž jen moje a nikomu ho nedám, ani Fandovi ne. Ale Fanda by se tam stejně nevešel, protože já jsem žížala a on je hroch.

Tak ahoj, zdraví vás rozumbrada Kubík

Kubík dočista ztracenej na povlečení se samýma dalšíma Kubíkama...

Kubík dočista ztracenej na povlečení se samýma dalšíma Kubíkama...

29. září 2011

No páni, tak já jsem tady už dva roky, kdo by to byl řekl. Když mě tenkrát našli v lese, byl jsme mrňavý vyžle, který prdělo radostí pokaždý, když se otevřela lednice. Teď už jsem trochu větší, ale pořád si udržuju štíhlou linii a prdím už jen někdy. Vypadám trochu jako černej panter, ale jsem děěěěěsněěěě mazlivej a panča mě furt zmermomocňuje. No ale páč jsem mazlivej, tak mi to nevadí. To Fanda panču po chvilce vnucování klidně lehce kousne, ale já ne, já jsem její Kubíček mazlíček. Tak mi teda říká ona, to není můj výmysl. Takže hurá do třetího roku.

Váš Kubík

23. října 2012

Představte si, co se stalo. Panča se tuhle se zalíbením podívala na moji prdýlku, protože prostě co si budeme povídat, moje prdelní dírka se jí moc líbí, ale teďka strnula. Jak jsem celej černej, tak mi z těch chlupů dírka moc hezky svítí a ona si všimla, že mám kolem tý dírky něco bílýho. Honem řekla páníkovi, ať mě vezme do náruče, přinesla si na mě baterku, pěkně mi na dírku posvítila a zakvičela, protože na ni z dírky jukl nějakej červík, kterej se ještě hejbal. Panča se oklepala a hned sedli s páníkem do plechovky a jeli pro tabletku. Tu jsem pak zblajznul a už jsem měl dírku zase čistou. Byla to tasemnice, kamarádi! Takhle jsem se měl! To nemá jen tak někdo, dírku s tasemnicí! Škoda, že už se odstěhovala. Panča mi teď dírku kontroluje kdykoliv jdu kolem ní, tak nevím, jestli není nějaká divná. Panča, ne dírka. A prej jsem ji asi dostal z těch blešek, co jsme měli v létě. Protože z ničeho jinýho jsem ji dostat nemohl. A tak panča sleduje dírky aj u Fandy a Frodíka a Vendy, ale žádnej z nich tak parádního červíka jako já neměl, heč!

Váš beztasemnicový Kubík

P.S. Jo, a máme novou holku! Je konečně menší než já, takže ať si nemyslí, že nebude poslouchat!

Kubík s velkým panem Gorilou

Kubík s velkým panem Gorilou

12. prosince 2012

Helejte, dárky mám tak nějak obecně rád, ale zase odcaď pocaď. Včera mi Fanda velkoryse daroval škaredý oko, co ho předtím dostal od Jolanky. Sám má už zase oči jak dva pomeranče a já mám jedno kulatý a druhý do ztracena. O takovýhle dárky teda fakticky nestojím, to si mohl klidně nechat a obdarovat tím třeba panču. Aspoň by mi dala pokoj a nevtírala se mi sladkýma slovama jako ty můj milej zlatej Kubíčku a podobně a pak by mi už vůbec né sladce nevtírala protivnou mast do očička. Fuj, to je škaredá činnost. Mnohem lepší je konzumace gourmetka, pribináka nebo šunky, která zpravidla následuje po masťování. Panča má štěstí, že jsem vcelku mírnej kocourek a nedělám ze všeho takový föry jako Fanda.

Tak uvidím, jak dlouho tahle situace potrvá a jestli už zase brzo budu kukadlovej, žlutovokej Kubík.

Kubík po konzumaci pribiňáka

Kubík po konzumaci pribiňáka

4. září 2015

Nooo, tak tomu říkám deníčková pauza, skoro tři roky jsem mlčel jak ryba, ale už nebudu! Páč i já mám co říct světu. Panča mi prvně řekla, že prej už žádnej další extra blog zakládat nebude. O to jsem se jí ale snad ani neprosil, nebo jo? Jen jsem chtěl trochu prostoru na svoje zážitky, aby i budoucí generace z mýho bohatýho života něco měla. Jenže panča nám třem klukům ten blog nakonec stejně založila a vlepila sem i ty starý zápisky. Tak paráda, konečně si budu mít kam svěřovat svoje klukovský tajnosti.

Novou psací éru zahájím bezva akcí, co se stala hned na začátku léta. Byly horký dny i horký noci a balkon zůstával celou dobu otevřenej, abysme se my dva horní kluci, to jako já a Frodo, mohli nadýchat aspoň nějakýho vzduchu. Ale to panča ještě nevěděla, že kromě vzduchu nás čeká na balkoně dočista parádní dobrodrůžo. Už jsem to sice kdysi zažil, takže to nebyla úplná novinka, ale to jsem byl tenkrát ještě vyjevený škvrně a už jsem to stejnak zapomněl, takže teď to bylo jako nový. A o co teda šlo? No prostě na balkoně nám začaly lítat myši. Helejte, já vím, že normální myšové nemaj křídla, ale tihle je měli, jako že se Kuba jmenuju. Prolítávali k nám skrz mříže, co na tom balkoně máme, abysme v noci necestovali pryč, a taky se ti divní myšové schovávali za bedněním pod střechou. No já z toho byl celej vyjevenej a zrovna tak Frodo, tomu se i brada třásla a dělal viviviviviii nebo tak nějak mi to znělo.

Abych to zkrátil, vzájemnou spoluprací se nám podařilo dva lítací myšouny chytit a donýst je panče na ukázku. Ten jeden se ještě mlel, ale druhej už s náma vůbec nemluvil. Zato panča, no to jste měli slyšet ten ryk, ještě teď se mi z toho ježí kožíšek. Ječela jak siréna, co ji pouští každou první středu v měsíci a myslím, že tím spoustu obyvatel města Jihlavy zmátla, protože první středa v měsíci vůbec nebyla. Páník musel toho hejbavýho myša honem odnýst ven a doufat, že se tam vzpamatuje a toho druhýho, uraženýho nemluvu, co mu už nebylo pomoci, hodil do popelnice.

Bohužel, tímhle zážitkem nám klukům sklaplo a bylo po srandě. Panča zabouchla vždycky se smrákáním balkonový dveře a otevřela je zase až ráno, až ti myšové, co jim bůhvíproč říká netopýři, byli už pryč. A takhle to pak bylo moooc dlouho, do tý doby, než viděla, že už ty její netopejry nevidí. Řeknu vám, že je bez nich na balkoně nuda a tak aspoň zkouším chodit po mříži jako spiderman a dělat si nějakou legraci sám. Ale to víte, myš s křídlama je myš s křídlama, to jen tak něco nenahradí.

Zdraví vás bezmyšovej Kubík

Nové komentáře

07.12 | 07:56

Ahaaaa. Moc zdravím a pokud tady s náma ještě chlupáčci jsou, tak posílám pohlazení.

05.12 | 10:03

Černý Kulíšek co seděl s roztaženýma nohama stejně jako Fanda, jeho bráška černobílý Filípkem, krásná slečna "siamská" Ebby

05.12 | 08:24

No páni, tak to jsem taky ráda, jenom nevím, od jaké miciny nebo hafíka jste

04.12 | 12:46

Jsem šťastná, že jsem potkala nezapomenutelné "Miciny"

Sdílet tuto stránku